неділя, 20 жовтня 2019 р.

5 клас

Тема: Локальна і глобальна комп’ютерні мережі

Виконати інтерактивні вправи

https://learningapps.org/2239176https://learningapps.org/1393188https://learningapps.org/2049960

Завдання
Уроки інформатики проходить у комп'ютерному класі, де є 8 учнівських комп'ютерів і 1 учительський. Аби учні мали змогу обмінюватися файлами без використання компакт-дисків і флешок, ці комп'ютери потрібно з'єднати в мережу. Зобразіть тут схему мережі комп'ютерного класу, розташувавши на ній комп'ютери на свій розсуд. Завдання виконайте за допомогою геометричних фігур  у текстовому редакторі.Виконану роботу продемонструй вчителю



понеділок, 14 жовтня 2019 р.

8 клас

Тема Пошук та заміна фрагментів тексту



1. Виконати інтерактивні вправи:
https://learningapps.org/1805778
https://learningapps.org/1141433
https://learningapps.org/3271981
https://learningapps.org/1291342

2. Виконати форматування тексту 
Скопіювати нижче надрукований текст і відформатувати.

Сьогодні(15.10)! Ми, студенти 1 курсу групи (група), вчимося форматувати текст в середовищі текстового процесора MSWQRD2007.
На сьогодні ми знаємо, що процес форматування - це
(визначення)
В MS Word 2007 основні інструменти форматування розміщені на стрічці вкладки «Главная»: Буфер обміну  Шрифт  Абзац  Стилі Редагування
 Для оволодіння «Десятипальцевим методом набору тесту» слід пам'ятати основне положення пальців на клавіатурі:
ЛІВА РУКА: Мізинець - «ф»;
Безіменний - «і»;
Середній - «в»;
Вказівний - «а»
Вказівний - «о»; Середній - «л»;

Безіменний - «д»; Мізинець - «ж»;
3. Виконати пошук літери "а" у форматованому вашому тексті.
4. Замінити літерару а на "1".



понеділок, 7 жовтня 2019 р.

8 клас

Тема. Формати файлів текстових документів. Створення, редагування та форматування текстового документу.

Виконати інтерактивні  вправи:

неділя, 6 жовтня 2019 р.

5 клас

ТЕМА.Налаштування робочого столу

Виконати вправу
https://learningapps.org/7840327

https://learningapps.org/5951322
ОБ'ЄКТИ ФАЙЛОВОЇ СИСТЕМИ
Виконайте інтерактивні вправи за посиланнями:
https://learningapps.org/2853105
https://learningapps.org/2634640
https://learningapps.org/5652637
https://learningapps.org/3975310

8 клас


Вправа 5, с. 28
 Довідковий файл Додаткові пристрої.

Сканер — це пристрій, за допомогою якого можна зчитувати статичне зображення реального об’єкта, наприклад, аркуша паперу, і подавати його у цифровому вигляді за допомогою двійкового коду з метою подальшого комп’ютерного опрацювання (мал. 4.20).




Мал. 4.21
Такі операції можуть стосуватися розпізнавання письмового тексту, перетворення фотографій, зчитування штрих-кодів тощо. Існують різні типи сканерів: ручні, планшетні, барабанні, сканери для слайдів, штрих-кодів.
У найпоширеніших планшетних сканерах аркуш паперу розміщується всередині сканера. Зазвичай із ними працюють в установах та офісах.
Бувають також ручні сканери — ними проводять по поверхні аркуша (мал. 4.21). Такі сканери часто використовують у сучасних великих магазинах, наприклад, супермаркетах.
За допомогою спеціальних програм (систем оптичного розпізнавання символів) можна розпізнавати текст у зображенні, що введено зі сканера.
Це дає можливість швидко вводити до комп’ютера надрукований текст.
Цифрова фотокамера — сучасний фотоапарат (мал. 4.22), що записує зображення до своєї пам’яті з попереднім поданням його у цифровому вигляді (мал. 4.23 — картка пам’яті камери). На картці пам’яті можна одночасно зберігати кілька десятків і навіть сотень кольорових зображень.
За допомогою кабелю можна приєднати фотоапарат до комп’ютера, переписати кадри з пам’яті фотоапарата до пам’яті комп’ютера, а потім відобразити на екрані монітора, роздрукувати чи відправити електронною поштою.
Модем (мал. 4.24) — це пристрій для обміну даними між комп’ютерами через телефонну мережу. Модем перетворює цифрові дані, які надходять від комп’ютера, на аналогові сигнали (МОдулює), і навпаки (ДЕМодулює).
Модем використовують, коли аналогові сигнали треба передавати за допомогою традиційних телефонних мереж.
Існує чимало різних типів модемів, але найчастіше використовують три типи: стандартний, цифровий та кабельний модеми. Стандартні модеми можуть бути внутрішніми або зовнішніми. Цифрові та кабельні модеми бувають лише зовнішніми, оскільки їх використання потребує передплати послуг телефонної або сервісної компанії.
Крім стандартних модемів у вигляді плат і зовнішніх пристроїв, можна зустріти спеціалізовані модеми, найчастіше пристосовані для ноутбуків, які зовні нагадують кредитну картку.
Факс-модем — пристрій, що має функції модема, а також дає можливість обмінюватися факсимільними зображеннями з іншими факс?модемами і звичайними факс-апаратами (мал. 4.25).
За призначенням модеми можна віднести як до пристроїв виведення, так і до пристроїв введення даних, оскільки під словом «зв’язок» розуміють як передавання даних, так і їх отримання адресатом.
Для створення ефектів об’ємності й реальності використовують спеціальні шоломи, за допомогою яких спостерігач ніби переміщується в спостережуване середовище і стає учасником спостережуваних подій (так звані віртуальні, тобто уявні, світи) (мал. 4.26).





До маніпуляторів належать також:
·         трекбол — невеличка рухома кулька, зазвичай вмонтована в корпус портативних комп’ютерів (мал. 4.27);
·         тачпад (від англ. touchpad — сенсорна панель) — пристрій введення, що використовується в портативних комп’ютерах (мал. 4.28);
·         джойстик, що застосовується для ігор і тренажерів (мал. 4.29).





Стример — запам’ятовуючий пристрій для зчитування й записування даних із використанням магнітної стрічки великої ємності: від 40 мегабайтів до кількох гігабайтів. Конструктивно та за принципом дії він нагадує магнітофон чи відеомагнітофон, однак вимоги щодо швидкості запису/зчитування та надійності зберігання даних у стримера значно вищі (мал. 4.30). Такі пристрої часто використовують у банках для резервного копіювання важливих даних.
ТV-карта або телевізійний тюнер (ТV-тюнер) — це пристрій (мал. 4.31), після під’єднання якого до комп’ютера можна дивитись на екрані монітора телевізійні передачі. За допомогою цього пристрою, залежно від рівня технологічної досконалості, можна виконувати низку різноманітних функцій: від простого висвітлення зображення до витончених можливостей, наприклад, масштабування зображення, перегляду телегазети або кількох каналів одночасно, під’єднання відеоапаратури або записування окремих клітинок зображення на жорсткий диск комп’ютера. Деякі пристрої мають у комплекті пульт дистанційного управління або додатково радіотюнер, який дає змогу слухати радіо.
Графобудівник (від грец. γραϕω (графо) — пишу, креслю), або плотер (від англ. plotter — графобудівник) — пристрій для автоматичного креслення з великою точністю рисунків, схем, складних креслень, карт та інших графічних зображень на папері чи кальці (мал. 4.32).
Дигітайзер (або графічний планшет) — пристрій для введення малюнків від руки безпосередньо до комп’ютера. Складається з пера та плоского планшета, який «реагує» на натискання пера (мал. 4.33).






Щоб об’єднати комп’ютери в комп’ютерні мережі, потрібна мережна карта (мережний адаптер). Мережну карту (мал. 4.34) характеризує швидкість передавання даних. Типові значення — це 10 Мб/с і 100 Мб/с.

четвер, 3 жовтня 2019 р.

8 клас

Тема.  Історія обчислювальної техніки


Завдання 1. 
Створіть таблицю в текстовому редакторі під назвою "Покоління ЕОМ", заданого зразку
Покоління
Опис
Зображення
Видатні люди
Перше покоління комп'ютерів
Такі комп'ютери, як ЕНІАК, ЕДСАК, ШЕОМ та ЮНІВАК, являли собою. лише перші моделі ЕОМ. Упродовж десятиріччя після створення ЮНІВАКа було виготовлено та введено в експлуатацію в США близько 5000 комп'ютерів. Гігантські машини на електронних лампах 50-х років склали перше покоління комп'ютерів.


Друге покоління комп'ютерів
Друге покоління комп'ютерів з'явилося на початку 60-х років, коли на зміну електронним лампам прийшли транзистори. Винайдені 1948 р. транзистори, як виявилось, були спроможні виконувати всі ті функції, які до цього часу виконували електронні лампи. Але при цьому вони були значно менші за розмірами та споживали набагато менше електроенергії. До того ж транзистори дешевші, випромінюють менше тепла та більш надійні, ніж електронні лампи. І все ж таки найдивовижнішою властивістю транзистора є те, що він один здатен виконувати функції 40 електронних ламп та ще й з більшою швидкістю, ніж вони.
В результаті швидкодія машин другого покоління виросла приблизно в 10 разів порівняно з машинами першого покоління, обсяг їх пам'яті також збільшився. Водночас із процесом заміни електронних ламп транзисторами вдосконалювалися методи зберігання інформації. Магнітну стрічку, що вперше було використано в ЕОМ ЮНІВАК, почали використовувати як для введення, так і для виведення інформації. А в середині 60-х років набуло поширення зберігання інформації на дисках.


Третє покоління комп'ютерів
Поява інтегрованих схем започаткувала новий етап розвитку обчислювальної техніки — народження машин третього покоління. Інтегрована схема, яку також називають кристалом, являє собою мініатюрну електронну схему, витравлену на поверхні кремнієвого кристала площею приблизно 10 мм2.
Перші інтегровані схеми (ІС) з'явилися 1964 року. Поява інтегрованих схем означала справжню революцію в обчислювальній техніці. Одна така схема здатна замінити тисячі транзисторів, кожний 3 яких у свою чергу уже замінив 40 електронних ламп. Інакше кажучи, один крихітний, але складний кристал має такі ж самі обчислювальні можливості, як і 30-тонний ЕНІАК! Швидкодія ЕОМ третього покоління збільшилася приблизно в 100 разів порівняно з машинами другого покоління, а розміри набагато зменшилися.


Четверте покоління комп'ютерів
Четверте покоління — ЕОМ на великих інтегрованих схемах. Розвиток мікроелектроніки дав змогу розміщати на одному кристалі тисячі інтегрованих схем. Так, 1980 р. центральний процесор невеликої ЕОМ вдалося розташувати на кристалі площею 1,6 см2.
Почалася епоха мікрокомп'ютерів. Швидкодія сучасної ЕОМ в десятки разів перевищує швидкодію ЕОМ третього покоління на інтегральних схемах, в 100 разів — швидкодію ЕОМ другого покоління на транзисторах та в 10 000 разів швидкодію ЕОМ першого покоління на електронних лампах.


П’яте  покоління комп'ютерів
Нині створюються та розвиваються ЕОМ п'ятого покоління — ЕОМ на надвеликих інтегрованих схемах. Ці ЕОМ використовують нові рішення у архітектурі комп'ютерної системи та принципи штучного інтелекту.




Знайдіть зображення  комп'ютерів  кожного покоління, їх елементарної бази та відомості про видатних людей, причетних до розвитку кожного покоління.


Роботу зберегти під назвою ПОКОЛІННЯ ЕОМ, і показати вчителю.

Завдання 2.
Виконати вправу за посиланням
https://learningapps.org/1934393
https://learningapps.org/6348199


вівторок, 1 жовтня 2019 р.

7 клас

Тема Хмарні сервіси.
Плюси і мінуси хмарних технологій

ТОП-5 найкращих хмарних сервісів для зберігання файлів

Створити презентацію про хмарні сервіси таких видів вокристтовуючи посилання 
№1. Google Disk
№2. Dropbox
№3. MEGA
№4. OneDrive